Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejen s čokoládou se můžeš rozdělit, ale se vším, co chceš druhému dát...:-) Volba je na Tobě.

16. 6. 2010
Učitelka přijde do třídy, kde je 15 žáků a řekne: "Mládeži něco jsem Vám přinesla, ale dříve než řeknu, co to je, chci abyste mi odpověděli na jednu otázku. Učitelka má 15 čokolád, ale ve třídě  je 16 lidí. Jak to uděláte, aby ten jeden člověk, co na něho nezbude nebyl smutný?". Všichni se najednou zamysleli a pak jim došlo,že mluví o nich.
"Nás je ale 15, tak že čokoláda výjde na každého a nikdo nebude zklamaný, " odpověděl jeden z žáků. " Ne, je jich 16 a jeden bude zklamaný, " tvrdila dál učitelka.
To je divné opravdá nás je 15, pomyslela jsem si. Mezitím jsem i já dostala svou čokoládu a zatímco ostatní jedli svou čokoládu, já jsem konečně našla odpověď. " Paní učitelko, já znám odpověď, " přišla jsem za ní. " Tady máte mojí čokoládu a teď nebude ani jedna z nás smutná," usmála jsem se na ní a podala jí čokoládu.
Všichni nevěřili tomu, co viděli. " Ta je blbá," řekl někdo. " Ne! Není blbá, to je správná odpověď a jestli jste si toho všimli udělala ještě něco krásnějšího. Mohla mi totiž darovat jen půlku té čokolády, ale ona mi jí dala celou a to je opravdu nádherné. O tu čokoládu nejde, jde spíše o to, že dokázala nemyslet na sebe, ale na druhého člověka, a proto Ti nyní já daruji půlku z té čokolády," podala mi ten kousek  čokolády a potom dodala: " A ještě něco.... Děkuji, " usmála se na mě.

***
Každý z nás dostává možnost volby. Jsou lidé, kteří myslí jenom na sebe, stále jen opakují " Já, já, já...." a neuvědomují si, že kolem nich jsou lidé, kteří by potřebovali s něčím pomoct. Jsou tu i takoví, kteří si právě myslí, že tím, že je někdo odlišný, je i zároveň divný. Proč je tomu tak? Já sama vím, jaké to je. Často se setkávám s tím,že si o mě myslí, že jsem divná. Ano zamrzí to, ale potom si uvědomím, že já divná nejsem, právě naopak. Tím,že si stojím za svým a nestydím se za to, jim nakonec můžu přijít samostatná a zajímavá...

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář